Без рубрики

Що таке Gorilla Glass та порівняння версій

Gorilla Glass

Скло Gorilla Glass (GG) — найкраще рішення для захисту екрана смартфона. Своєю популярністю продукція цього бренду багато в чому зобов’язана Стіву Джобсу, який використовував її у своєму першому iPhone. Втім, минуло вже понад 17 років — і за цей час вийшло багато поколінь скла Горіла Глас. Порівняймо основні версії Gorilla Glass і подивимося, як покращувалися характеристики скла від провідного бренду.

Що таке Gorilla Glass?

Gorilla Glass — захисне скло для дисплеїв мобільних гаджетів. Характеризується високою стійкістю до подряпин і падінь. Скло GG виготовляється за технологією хімічного загартування, що ущільнює його структуру. Звісно, куленепробивним воно не є: його теж можна розбити або подряпати, але на це доведеться витратити більше зусиль порівняно з дешевим склом.

Захисне скло Горіла Глас випускає компанія Corning (США). Її знають як виробника оптики й спеціального скла для промислових потреб. У 1960 році вона випустила міцне скло Chemcor для автомобілів і літаків. Саме воно надалі використовувалося як прототип для створення Gorilla Glass.

Вперше захисне скло Горіла Глас з’явилося у дебютного Айфона. Історія настільки цікава, що про неї можна написати цілу розповідь. У січні 2007 року, коли Стів Джобс презентував світу свій перший iPhone, він тримав у руці гаджет із пластиковим екраном. Після виступу він поклав смартфон у кишеню, а пізніше помітив, що через контакт із ключами та іншими дрібницями на екрані з’явилися подряпини. До надходження iPhone у продаж залишалося 6 місяців — і що робити? Стів вирішив позбутися пластику і поставити надійне скло. Він зв’язався з компанією Corning, яка виготовила першу версію Gorilla Glass на базі старих розробок 1960-х років.

Як стверджує сам виробник, сьогодні його продукцією укомплектовано понад 5 млрд гаджетів від різних брендів. І це не тільки телефони, а й планшети, ноутбуки, smart-годинники та інші мобільні пристрої.

стекло Gorilla Glass

Версії Gorilla Glass та їх порівняння

Перше покоління GG було випущено у 2007 році спеціально для iPhone. Далі вийшло ще 5 версій, кожна з яких у чомусь перевершувала попередню. У 2020 році компанія відмовилася від цифрової нумерації, випустивши захисне скло Горіла Глас Victus. Через 2 роки вийшла його друга, покращена версія. Також є ще дві окремі серії Gorilla Glass SR+, Gorilla Glass DX / DX+.

Загалом вийшло 10 версій Gorilla Glass. Деякі з них доступні й зараз. Щоб зрозуміти, у чому їхня різниця, давайте детальніше розглянемо кожне покоління захисного скла Gorilla Glass.

1-ше покоління Gorilla Glass

Перше покоління Горіла Глас вийшло у 2007 році. Аксесуар мав товщину 1.5 мм і олеофобне покриття, яке захищало дисплей від жирних розводів і відбитків пальців. Твердість за шкалою Мооса становила 6 одиниць. Захисне скло вийшло надійнішим за інші аналоги на ринку в 3 рази. Воно витримувало навантаження 55 кг і на ньому не з’явилися подряпини навіть під час падіння кульки із металу вагою 125 г. Пошкодити скло могли тільки піщинки, оскільки у кварца ця твердість становить 7.

Крім Apple це скло використовували й інші виробники смартфонів. Загалом воно зустрічалося в більш ніж 250 гаджетах.

2-ге покоління Gorilla Glass

Друге покоління Gorilla Glass вийшло у 2012 році. Товщина зменшилася на 20%, а стійкість до подряпин залишилася колишньою. У краш тестах захисне скло не ламалося і не тріскалося при тиску до 50 кг.

Завдяки зменшеній товщині покращилися показники яскравості екранів, а матриці стали чутливішими до дотиків. Це зробило скло GG 2 більш популярним і затребуваним серед виробників смартфонів.

3-тє покоління GG

Третє покоління Горіла Глас вийшло через рік — у 2013-му. Компанії Corning вдалося зробити справжню революцію: захисне скло Corning Gorilla Glass 3 товщиною 0.8 витримувало тиск до 150 кг. Стійкість до подряпин теж покращилася на 33%.

З цієї причини 3-тє покоління досі є популярним — попри те, що вийшло понад 10 років тому. Усе завдяки прекрасним характеристикам Gorilla Glass 3, перевершити які вийшло тільки через 7 років, коли з’явилася лінійка Victus.

4-те покоління Gorilla Glass

Скло Gorilla Glass 4 розроблялося для захисту гаджета в разі падіння на тверду поверхню. Адже максимальні пошкодження трапляються саме за таких форс-мажорів.

Для цього компанія Corning покращила характеристики Gorilla Glass 4, зробивши його у 2 рази міцнішим. Товщина ж була зменшена до 0.4 мм. Таке поєднання характеристик продовжило життя багатьом смартфонам.

З четвертого і до шостого покоління рівень захисту від подряпин не поліпшувався і залишався незмінним. У деяких лінійках навіть знижувався. Усе тому, що після дослідження ринку компанія Corning вирішила випускати захисне скло із захистом від падінь.

5-те покоління GG

Характеристики Gorilla Glass 5 знову були покращені. За стійкістю до ударних впливів скло вийшло в 4 рази міцнішим за попередню версію. У 80% випадків при падінні гаджета на тверду поверхню з висоти 1 м він залишався неушкодженим. А іноді екран був цілим навіть при падінні з висоти 1.6 м.

Товщина Corning Gorilla Glass 5 не змінилася — 0.4 мм. Тож не дивно, що скло з такими чудовими характеристиками набуло повсюдного поширення.

6-те покоління Gorilla Glass

Corning Gorilla Glass 6

Шосте покоління Горіла Глас вийшло у 2018. Його головною фішкою була здатність витримувати до 15 падінь поспіль з висоти 1 м. Ця лінійка стала найбільш протиударною з усіх версій Gorilla Glass.

Перший час скло Gorilla Glass 6 використовувалося тільки на флагманських смартфонах. Пізніше ним стали комплектувати гаджети medium-класу.

Gorilla Glass Victus

стекло Gorilla victus

У 2020 році фірма Corning перестала нумерувати покоління. Тоді ж змінилася технологія виробництва. Було вирішено одночасно підвищити захист від подряпин й від ударів.

Так з’явилося скло Gorilla Victus. За утвердженням виробника, стійкість до подряпин у цій версії у 2 рази краща, ніж у шостого покоління. Збільшилася максимальна висота, при падінні з якої скло залишалося цілим — до 2 метрів. Загальна міцність теж покращилася: скло витримувало в середньому до 20 падінь (замість 15).

Загалом Corning Gorilla Glass Victus — це кардинально інше скло. Воно обійшло беззмінного лідера третього покоління за стійкістю до подряпин, і при цьому гарно захищає від падінь.

Gorilla Glass Victus+

Друга версія Victus+ отримала всі плюси молодшого брата та набула ще кращої стійкості до ударів. За заявами виробника, скло витримує падіння з 2 м на м’які поверхні, і з 1 м — на тверді поверхні на кшталт асфальту або бетону.

Стійкість до подряпин тут теж висока. Ця версія скла CGG має твердість 7 за шкалою Мооса, тож вона надійно захищена від піщинок (що підтверджують тести та відгуки споживачів).

Gorilla Glass SR+

У 2016 році вийшла лінійка Gorilla Glass SR+ для екранів smart-годинників, фітнес-трекерів та інших компактних гаджетів. Вона виготовлена за технологією, що поєднує властивості сапфірового скла і традиційних Gorilla Glass.

За твердженнями виробника, лінійка Горіла Глас SR+ міцніша на 70% порівняно з іншими аналогами на ринку. Вона краще захищена від ударів і подряпин. Відблискує це скло теж на 25% менше, що забезпечує відмінну видимість під сонячними променями. Вперше воно використовувалося для smart-годинника Samsung Gear S3.

Gorilla Glass DX / DX+

Corning Gorilla Glass DX/DX

У 2018 вийшло друге покоління захисного скла для компактних гаджетів — DX / DX+. Вони отримали такі параметри:

  • збереження прозорості — на 75% краще;
  • передача контрастності зображення — на 50% точніше;
  • світлопропускна здатність — 98% (вища, ніж у всіх попередніх поколінь Gorilla Glass).

Захисне скло DX і DX+ відрізняються між собою за захистом від подряпин. Перший варіант ідентичний шостому поколінню GG. У поліпшеної версії стійкість до подряпин майже як у сапфірового скла, яке використовується в преміальних smart-годинниках.

У 2021 році обидві ці лінійки стали використовуватися для камер смартфонів, оскільки вони теж крихкі. Вироблені з Gorilla Glass лінзи міцніші, тому вони не так сильно дряпаються, та й розбити їх складніше.

Чи є аналоги скла Gorilla Glass?

Головним конкурентом Corning є японська фірма Asahi. Вона випускає захисне скло Dragontrail, яке за усіма властивостями можна порівняти з Gorilla Glass. Також її продукція досить гнучка, щоб виробники могли розробляти вигнуті дисплеї.

Є на ринку і захисне покриття Ceramic Shield. Воно розроблене корпорацією Apple разом з Corning і використовувалося, починаючи з iPhone 12. Покриття складається зі скла і керамічних кристалів, завдяки чому має гарну стійкість до пошкоджень. Порівняно з попередніми аналогами Apple у цього аксесуара захист від падінь у 4 рази вищий.

Найміцнішим же покриттям для захисту дисплеєм вважається сапфірове скло. Воно майже не дряпається, оскільки має твердість 9 за шкалою Мооса (вища лише в алмазу). Але сапфірове скло дуже дороге і крихке. Тому воно використовується переважно для захисту преміальних смарт-годинників і фітнес-трекерів, які надійно закріплені на руці та на відміну від смартфонів рідко падають на тверду поверхню.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *